Парк-пам`ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення «Дендропарк Нижньодніпровської НДС»

Парк-пам`ятка садово-паркового мистецтва

Парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення «Дендропарк Нижньодніпровської НДС» заснований рішенням Херсонського облвиконкому № 651/24 від 04.12.1975 року «Про затвердження щойно виявлених заповідних територій і пам’яток природи місцевого значення», а до категорії заповідного урочища віднесений рішенням виконкому Херсонської обласної Ради народних депутатів від 19 серпня 1983 року № 441/16.

Дендропарк, загальною площею 3,0 га, створений з метою збереження, вивчення та збагачення різноманітних видів дерев і чагарників для їх наукового, культурного та господарського використання.

Детальніше

Пам`ятка природи місцевого значення «Деревостій акації білої»

Пам`ятка природи «Деревостій акації білої»

Пам`ятка природи місцевого значення «Деревостій акації білої» заснована рішенням Херсонського облвиконкому № 651/24 від 04.12.1975 року «Про затвердження нововиявлених заповідних територій і пам’яток природи місцевого значення», а до категорії заповідного урочища віднесена рішенням виконкому Херсонської обласної Ради народних депутатів від 19 серпня 1983 року № 441/16.

Підставою для виділення насадження в пам’ятку природи є: високі його ґрунтозахисні, рекреаційні, санітарно-гігієнічні та естетичні функції, оригінальний спосіб створення, значна довговічність і продуктивність.

Детальніше

Ботанічна пам`ятка природи місцевого значення «Куртина вікових дубів»

Ботанічна пам`ятка природи «Куртина вікових дубів»

Ботанічна пам'ятка природи місцевого значення «Куртина вікових дубів» - це група вікових дубів в кількості - 6 штук. Об`єкт заснований пам'яткою природи місцевого значення рішенням виконавчого комітету Херсонської обласної Ради народних депутатів від 4 грудня 1975 року № 651/24, до категорії заповідного урочища віднесений рішенням виконкому Херсонської обласної Ради народних депутатів від 19 серпня 1983 року № 441/16.

Заповідний об`єкт розташований в південно-східній околиці міста Цюрупинськ, Херсонської області в Держлісфонді Дослідного лісництва ДП «Степовий ім. В.М. Виноградова філіал УкрНДІЛГА» в кварталі 12 вид.11. Входить в зелену зону міста і займає площу - 0,1 га.

Детальніше

Ландшафтний заказник загальнодержавного значення урочище «Саги»

Ландшафтний заказник урочище «Саги»

Державний ландшафтний заказник урочище «Саги» заснований постановою Ради Міністрів УРСР від 28 жовтня 1974 року №500 «Про створення державних заказників в Української РСР», оголошений постановою Ради Міністрів УРСР від 19 квітня 1977р. №198 «Про доповнення списку державних заказників і охоронної зони навкруги Чорноморського державного заповідника і Азово-Сиваського державного заповідно-мисливського господарства».

Заказник, загальною площею 500 га, розташований в Цюрупинському районі, Херсонської області в урочищі «Саги» держлісфонду Дослідного лісництва ДП «Степовий ім. В.М. Виноградова філіал УкрНДІЛГА» в кварталах 2-9.

Детальніше

Заповідне урочище місцевого значення «Цюрупинський сосновий бір»

Заповідне урочище «Цюрупинський сосновий бір»

Заповідне урочище місцевого значення «Цюрупинський сосновий бір» затверджений пам'яткою природи місцевого значення рішенням виконкому Херсонської обласної Ради народних депутатів 2 березня 1972 року № 100/4, до категорії заповідного урочища віднесений рішенням виконкому Херсонської обласної Ради народних депутатів від 19 серпня 1983 року № 441/16.

Підставою для виділення території в заповідне урочище виявилось: високі грунтозахисні, рекреаційні, санітарно – гігієнічні і естетичні функції насаджень, різноманітний тваринний і рослинний світ, наявність дослідних і дослідно-виробничих посадок сосни, білої акації, горіха та інших порід, велика відвідуваність населенням, а також те, що урочище являється пам'яткою облісення пісків.

Детальніше