Сторінка 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11

Березу атакують клопи - 29.06.2021 року

БЕРЕЗУ АТАКУЮТЬ КЛОПИ

На Нижньодніпровських пісках в природних умовах зростає лише один вид - це береза дніпровська (Betula borysthenica Klokov). В Україні береза дніпровська росте в Херсонській, Миколаївській, Запорізькій, Полтавській та Луганській областях. Росте на піщаних терасах в долинах крупних річок, котловинах видування. Витримує засипання піском. У пониззях зниженнях утворює невеликі колки, часто в комплексі з лучною, болотною або солончаковою рослинністю. Береза дніпровська занесена до Червоної книги України, Європейського червоного списку рослин. Охороняється на території Чорноморського біосферного заповідника, Національного природного парку «Олешківські піски», Державного ландшафтного заказника Урочище «Саги» та низці регіональних ландшафтних парків.

У поточному році в дендропарку ДП «СФ УкпНДІЛГА» на березі дніпровській (Betula borysthenica) відмічено активність двох видів шкідливих комах: клоп грушевий (Stephanitis pyri F.) та щитник сірий деревний (Elasmucha grisea).

Імаго та німфи клопів живляться на нижній стороні листка, скупчуючись поблизу центральної жилки та висмоктують соки. На заселених листках з'являються білясті плями, згодом виникає хлороз листя. Відбувається забруднення листя продуктами життєдіяльності імаго та німф клопа, що може суттєво зменшити фотосинтетичну поверхню.

Єдиний вид захисту берези від шкідників у зелених насадженнях на території міста та на природно-заповідних об’єктах - змивання імаго та німф з листків сильним тиском води.

Детальніше

Family Forest Fest - сімейний лісовий фестиваль - 22.06.2021 року

Перший сімейний лісовий фестиваль
Family Forest Fest!

20.06.2021 року у межах Дослідного лісництва ДП "Степовий філіал УкрНДІЛГА" відбувся перший в Херсонській області, а можливо і в Україні сімейний лісовий фестиваль Family Forest Fest.

Організаторами заходу стали ініціативна група небайдужих до проблем лісового господарства мешканців області на чолі з проектним менеджером Катериною Ковальчук та адміністрація ДП "Степовий філіал УкрНДІЛГА".

Першочергова мета заходу - прививання любові та бережливого відношення до лісу у наймолодшого покоління мешканців області і популяризація та донесення особливостей роботи працівників лісового господарства серед дорослого населення. Крім того, залучення уваги населення методом проведення екскурсій по лісу та розсаднику дозволило кожній людині осягнути необхідність і складність проведення лісогосподарських робіт, заліснення та підтримання лісів на Нижньодніпровських пісках у належному стані.

Детальніше

Як людині вдалось приборкати пустелю - 17.06.2021 року

Як людині вдалось приборкати пустелю

(до Всесвітнього дня боротьби з опустелюванням і посухою)

Щорічно 17 червня людство відзначає Всесвітній день боротьби з опустелюванням і посухою. Одним з найкращих та найбільш вдалих прикладів позитивної протидії людини та природи є результат заліснення Нижньодніпровських піщаних арен.

Нижньодніпровські піски простягаються вздовж лівого берега нижньої течії Дніпра майже на 150 км - від Каховки до берегів Чорного моря. Вони утворились у далеку геологічну епоху водами пра-Дніпра, який унаслідок обертання Землі навколо своєї осі переміщував дельту із сходу на захід, залишаючи на лівому березі піщані простори. Сьогодні Нижньодніпровські піски мають вигляд великих піщаних масивів - арен: Каховська, Казачелагерська, Олешківська, Чалбаська, Чулаківська, Іванівська, Кінбурнська площею 160,9 тис.га, а разом із міжаренними супіщаними землями – 209,4 тис.га.

Детальніше

Карта-схема розташування земель підприємства з протипожежними водоймами - 12.04.2021 року

Карта-схема розташування земель ДП «СФ УкрНДІЛГА» з протипожежними водоймами

Детальніше

Заходи боротьби зі шкідниками лісу за допомогою біологічних методів - 08.04.2021 року

Проведення щорічних заходів боротьби зі шкідниками лісу за допомогою біологічних методів у межах Дослідного лісництва ДП «СФ УкрНДІЛГА»

Традиції бувають різними… Багатовікові та сучасні, запозичені та місцеві, корисні та не дуже… Є традиції що передаються поколіннями у межах всієї держави чи окремої сім`ї. А у Дослідному лісництві ДП «СФ УкрНДІЛГА» уже багато десятиліть існує традиція кожної весни облаштовувати будиночки для шпаків та синиць, залучаючи до цієї корисної справи учнів шкіл м. Олешки. Цей захід виник дуже давно, коли науковці шукали безпечніші методи боротьби зі шкідниками лісу, ніж застосування хімічних препаратів. Організація охорони і захисту лісів передбачає здійснення комплексу заходів, спрямованих на збереження лісів від пожеж, незаконних рубок, пошкодження, ослаблення та іншого шкідливого впливу. Одним з найважливіших напрямків в сфері захисту лісу є захист від шкідників і хвороб.

Детальніше

Прайс-лист

ДП "Степовий ім. В.М. Виноградова філіал УкрНДІЛГА" реалізуе садівний матеріал

ДП "Степовий ім. В.М. Виноградова філіал УкрНДІЛГА" реалізуе садівний матеріал . Телефон для замовлення +38 050 396 86 95 Ткаченко Василь Євгеніович.

Детальніше

В ПОШУКАХ НОВІТНІХ АГРОТЕХНОЛОГІЙ

В ПОШУКАХ НОВІТНІХ АГРОТЕХНОЛОГІЙ. У Дослідному лісництві ДП “Степовий ім. В.М. Виноградова філіал УкрНДІЛГА” тривають роботи з відновлення лісів на згарищах минулих років.

Зміна клімату, що викликало глобальне потепління, негативно впливає на приживлюваність лісових культур на Олешківських пісках. З метою розробки новітніх агротехнологій створення лісових культур у сучасних несприятливих природно-кліматичних умовах, паралельно з виробничниками науковці під час висадки сіянців сосни закладають низку дослідів з використанням органічних добрив.

У різних варіантах використовують різні органічні добрива такі як “Біо-гель”, Leanum та “Фосфат-гель”. Для виготовлення цих добрив використовують природну сировину: торф, біогумус, леонардіт, сапропель і добавляють корисну мікрофлору.

Детальніше

ЯЛИНА КОЛЮЧА (PICEA PUNGENS ENGELM.)

ЯЛИНА КОЛЮЧА (PICEA PUNGENS ENGELM.) РІЗНОГО ГЕГРАФІЧНОГО ПОХОДЖЕННЯ НА ПІВНІЧНОМУ СХОДІ УКРАЇНИ

Серед інтродукованих деревних рослин на території України одним з найбільш відомих є північноамериканський хвойний вид – ялина колюча (Picea pungens Engelm.). Це високі дерева до 20–45 м та діаметром близько 1 м. Рослини ялини колючої доволі посухостійкі, швидкорослі, газо- і димостійкі, добре витримують умови забруднення повітря, осінні заморозки та зимові морози, найдекоративніші серед видів роду Picea. Деревина її м’яка, крихка і часто сучкувата, використовується для внутрішнього оздоблення приміщень і отримання паперу (https://pfaf.org/user/Plant.aspx?LatinName=Picea+Pungens).

Перші рослини ялини колючої інтродуковано до України більше 160 років тому. Нині її успішно культивують у більшості садів і парків (Деревья и кустарники СССР 1949). Другий етап інтродукційного випробування цього виду в країні розпочато у 80-ті роки XX сторіччя. У Харківській області в ДП «Харківська ЛНДС» (Південне л-во) під керівництвом П. І. Молоткова було створено дослідні об’єкти за участі цього виду, зокрема географічні (висотно-екологічні) культури ялини колючої площею 0,2 га. На ділянці представлено 10 походжень із 8 географічних пунктів природного ареалу ялини колючої, розташованих у трьох штатах США (Вайомінг, Колорадо, Нью-Мексико) та на різних висотах н.р.м. (2300–3290 м).…

Детальніше

Лісокультурна компанія 2021 року розпочалась!

Лісокультурна компанія 2021 року розпочалась!»

У поточному році працівники ДП «Степовий філіал УкрНДІЛГА» через несприятливі погодні умови розпочали весняну лісокультурну компанію пізніше ніж зазвичай – 1 березня. Далась взнаки відсутність так званих «лютневих вікон», що дозволяли минулими роками розпочати лісокультурну компанію ще у середині лютого. Тепер, за наявності відповідної температури та вологості ґрунту плануємо провести доповнення лісових культур на площі 25 га та посадку нового лісу на площі 20 га. Станом на 03 березня поточного року уже посадили 2 га сосни звичайної і кримської та 3 га доповнили.

Сьогодні на допомогу у посадці лісу до працівників Дослідного лісництва прийшли майбутні лісівники, студенти 1, 2 курсу та магістратури Херсонського Державного Аграрно-економічного університету, (факультет «Рибного господарства та природокористування», кафедра «Лісового та садово-паркового господарства) у кількості 14 чоловік. Прослухавши інструктаж від професійних лісівників, студенти якісно та відповідально віднеслись до поставленої задачі та у відведений термін виконали заплановану роботу, яка виявилась не легкою, але приємною та необхідною. А потім ще й каша у лісі виявилась смачною…

Детальніше

Лісівники України готові до проведення весняної лісокультурної кампанії - 01.03.2021 року

Лісівники України готові до проведення весняної лісокультурної кампанії.

Для українських лісівників головне завдання — збереження і відновлення зелених легень.

Цього року обсяги створення нових лісів планується виконати на площі 35,8 тис. га, в тому числі 1,6 тис. га шляхом лісорозведення.Для забезпечення лісокультурних робіт у 2021 році в лісових розсадниках вирощено 231,9 млн шт. стандартних сіянців, в тому числі 3,46 млн шт.стандартних сіянців головних лісотвірних порід із закритою кореневою системою. Крім того, вирощено 3,55 млн шт. стандартних саджанців для потреб озеленення та 140 тис. шт. укорінених живців. Голова Державного агентства лісових ресурсів України Юрій Болоховець відмітив: «Одне з головних завдань Держлісагентства завжди було, є і буде лісовідновлення та лісорозведення. Лісівники України займались цим раніше і будемо робити в подальшому. Об'єднавши всі наші зусилля, можна збільшити лісистість України та спрацювати на посилення екологічного потенціалу планети». Також він зазначив, що окрім лісогосподарських підприємств, до висадження дерев долучаються також небайдужі екоініціативи. Один з таких «Озеленення планети», що відбудеться вже 20 березня цього року. Ініціатори планують висадити 1 000 000 дерев в 100 країнах світу за 1 день, об’єднавши небайдужих людей всієї планети.

Детальніше

Хвойні насадження під охороною - 10.12.2020 року

Хвойні насадження під охороною

Наближаються новорічні свята, а разом з ними - гарний настрій, час, із задоволенням проведений в колі родини і друзів. Всі потрохи налаштовуються на відпочинок, але у державної лісової охорони наступила дуже гаряча пора, бо незмінним атрибутом новорічних свят є новорічна ялинка і багато наших земляків, бажаючи заощадити чи заробити, ідуть по неї у ліс.

Щороку для охорони лісових насаджень від незаконної заготівлі новорічних ялинок введено посилений режим охорони лісових хвойних насаджень. Державна лісова охорона ДП «Степовий філіал УкрНДІЛГА» разом з працівниками Олешківського відділення поліції проводить постійну рейдову роботу в лісових масивах, створені тимчасові пости на дорогах.

Детальніше

Кластер «Регіональний центр космічного моніторингу Землі "Слобожанщина"» - 03.12.2020 року

Відбулася церемонія відкриття регіонального кластера «Регіональний центр космічного моніторингу Землі "Слобожанщина"»

3 грудня 2020 року відбулася знакова подія: відкриття науково-практичного кластера «Регіональний центр космічного моніторингу Землі “Слобожанщина”», базою для якого відповідно до спільного рішення представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, освітньо-наукових установ і організацій стала кафедра геоінформаційних технологій та космічного моніторингу Землі (407) нашого Національного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут».

На урочистому засіданні в залі для переговорів головного корпусу були присутні представники керівництва ХАІ, члени уряду, експерти профільних підприємств і науково-дослідних інститутів. УкрНДІЛГА на цьому заході представляла перший заступник директора Висоцька Наталя Юріївна.

Детальніше

ДЕЯКІ ОСОБЛИВОСТІ ЦВІТІННЯ ШВИДКОПЛІОДНИХ ФОРМ ГОРІХА ВОЛОСЬКОГО СЕЛЕКЦІЇ Л. С. ШУГІНА - 28.05.2020 року

ДЕЯКІ ОСОБЛИВОСТІ ЦВІТІННЯ ШВИДКОПЛІОДНИХ ФОРМ ГОРІХА ВОЛОСЬКОГО СЕЛЕКЦІЇ Л. С. ШУГІНА

Останнім часом часто дискутуються питання перспективності селекції на основі швидкопліодних латеральних форм горіха волоського (Juglans regia L.). Цим питанням багато років опікується Харківський селекціонер-аматор Л. С. Шугін. У 70-ті роки він отримав від селекціонера С. С. Калмикова насіння узбецьких швидкопліодних сортів і провів їх схрещення з місцевими морозостійкими швидкопліодними формами.

Нині на садибі селекціонера ростуть декілька поколінь таких гібридів. Серед найбільш перспективних із них ‘Поріг’, ‘Петлюра’, ‘Якісний’, ‘Бандера’, ‘Тимошенко’. Також ув колекції представлені латеральні горіхи харків’'янина М. О. Садко та гібриди від запилення швидкопліодними горіхами київського науковця І. Є. Кочерженка. За два десятиліття Л. С. Шугіним була проведена подальша селекція йі отримані рослини наступних поколінь. Серед найкращих дерев другого покоління виділені, такі вурожайні форми: – ‘Багряний’, ‘Шухевич’, ‘Виговський’. УВпродовж 2000-х рр. у третьому поколінні швидкопліодних низькорослих форм виділені: ‘УкрІдеал’, ‘Дар Чистий’, ‘Міхновський’, ‘СКЗ’ та, ‘Карлик’, які характеризуються крупнішими плодами йі меншими розмірами крони (4 – 5 м).

Детальніше

Держлісагентство: Податкове навантаження на лісову галузь зменшиться - 27.05.2020 року

Держлісагентство: Податкове навантаження на лісову галузь зменшиться

Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький повідомив, що податкове навантаження в частині сплати рентної плати зменшиться в середньому на 10%.

Він зазначив, що це стало можливим завдяки Закону, який днями підписав Президент України Володимир Зеленський (реєстр. № 1210).

Андрій Заблоцький розповів, що рентну плату сплачують лісокористувачі, які здійснюють заготівлю деревини та недеревних ресурсів лісу. До цього часу діяв досить складний механізм, який ускладнював її адміністрування. Зокрема, існуючий поділ лісів за розрядами базувався на відстані вивезення деревини з лісосік до найближчого пункту відвантаження деревини залізницею. Такий поділ був розроблений ще за часів Радянського Союзу. В Україні ж зараз, за європейською практикою, деревина перевозиться здебільшого автомобільним транспортом. А система поділу лісів за розрядами спричиняла низку неузгодженостей та проблем як для лісокористувачів, так і для податкових органів.

Детальніше

Антикризовою програмою Уряду заплановано створення додатково 2,5 тис. робочих місць у лісовій галузі - 25.05.2020 року

Антикризовою програмою Уряду заплановано створення додатково 2,5 тис. робочих місць у лісовій галузі

Держлісагентство підтримує план Уряду з подолання безробіття внаслідок пандемії коронавірусу. Ми вже працюємо над створенням додаткових 2 500 нових робочих місць у різних регіонах України. Про це повідомив Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький.

Він розповів, що майже дві тисячі нових співробітників планується залучити у штат державної лісової охорони. Плюс є необхідність створити 10 лісопожежних дільниць у Дніпропетровській, Запорізькій та Луганській областях. А це ще близько 500 нових працівників.

«Для лісівників настала гаряча пора — як в прямому, так і переносному сенсі. За прогнозами літо буде дуже спекотним, отже постійно триматиметься високий клас пожежної небезпеки», – зазначив Андрій Заблоцький.

Детальніше

За будь-який етап проходження незаконної деревини, всі, хто до цього причетний, мають нести відповідальність - 22.05.2020 року

За будь-який етап проходження незаконної деревини, всі, хто до цього причетний, мають нести відповідальність

Таке ганебне явище як незаконні рубки має взагалі зникнути в Україні. На цьому наголосив Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький під час прямого ефіру на Українському радіо.

«З початку роботи в Держлісагентстві чітко для себе визначив, що боротьба з незаконними рубками є одним із основних завдань. Вважаю, що таке ганебне явище має взагалі зникнути в Україні, тому що в жодній цивілізованій країні такого немає», – сказав він.

Андрій Заблоцький нагадав, що завдяки трьом крокам вдалося зменшилися на 34% обсяг незаконних рубок у І кварталі 2020 року проти аналогічного періоду минулого року.

Детальніше

Всі ділянки суцільних зрубів відновлюють молодим лісом, – Голова Держлісагентства - 20.05.2020 року

Всі ділянки суцільних зрубів відновлюють молодим лісом, – Голова Держлісагентства

Всі ділянки суцільних зрубів повністю відновлюють молодим лісом. Про це повідомив Голова Держлісагентства Андрій Заблоцький. Він зазначив, що вдається створювати і нові ліси. На сьогодні вже відновлено майже 25 тисяч гектарів лісу (висаджено більше 122 мільйонів дерев).

Відповідно до законодавства надається один-два роки, протягом яких необхідно відтворити ліс на місці суцільних зрубів або згарищ. Такий період обумовлений необхідністю підготовки ґрунту та інших заходів для садіння лісу або сприянню його природному поновленню. Основне правило: скільки було зрубано – стільки й посаджено.

Детальніше

Увага! Збільшено штрафи за порушення вимог пожежної безпеки в лісах - 13.05.2020 року

Увага! Збільшено штрафи за порушення вимог пожежної безпеки в лісах

ДП «Степовий філіал УкрНДІЛГА» інформує про те, що з 17 квітня 2020 року набрав чинності Закон України від 13.04.2020р. № 556-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу», тому внесено зміни до статті 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка в новій редакції передбачає, що:

- Порушення вимог пожежної безпеки в лісах – тягне за собою накладення штрафу на громадян від дев’яноста до двохсот сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( від 1530до 4590 грн) і на посадових осіб - від двохсот сімдесяти до дев’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( від 4590 до 15300 грн);

Детальніше

Приріст експорту виробів із деревини склав 8% - 05.05.2020 року

Приріст експорту виробів із деревини склав 8%

За І квартал 2020 року експорт виробів із деревини підприємствами галузі склав більше 185 тис. куб. метрів. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року загальне зростання становить +8%. Про це повідомив Голова Державного агентства лісових ресурсів Андрій Заблоцький.

Він зазначив, що експортний ріст показали такі види продукції: паркет індустріальний (експортовано 32,2 тис. квадратних метрів, +7%), дрова колоті (3,9 тис. кубічних метрів, + 11%), пиломатеріал обрізний (81,9 тис. куб. м, +12%).

«Варто зазначити, що зростання експорту відбувається тенденційно, а не стрибками. Наша продукція продовжує впевнено закріплюватись на міжнародних ринках і приносити прибуток», – написав Голова Держлісагентства.

Детальніше

Уже відновлено 22,3 тис. га лісу, на яких висаджено 122 млн дерев - 05.05.2020 року

Уже відновлено 22,3 тис. га лісу, на яких висаджено 122 млн дерев

Майже 122 мільйона сіянців і саджанців дерев на сьогодні висадили лісівники під час лісокультурної кампанії. Про це повідомив Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький.

За його словами, лісогосподарські підприємства, установи та організації, що належать до сфери управління Держлісагентства, забезпечили виконання завдань із відтворення лісів.

Детальніше

Інтерактивна карта об’єктів переробки деревини - 05.05.2020 року

Держлісагентство розробило черговий е-сервіс: інтерактивна карта об’єктів переробки деревини

Ми продовжуємо активно реформувати та діджиталізувати галузь. Державне агентство лісових ресурсів України запускає черговий пілотний проект: інтерактивна карта розміщення об’єктів переробки деревини https://map.ukrforest.com. Про це повідомив Голова Держлісагентства Андрій Заблоцький.

«Ми хочемо максимально інформувати наших громадян про наявні законні та легальні місця переробки деревини, а також виявляти лісопилки, які працюють незаконно або використовують незаконно добуту деревину», – написав він.

Андрій Заблоцький розповів, що об’єкти нанесені на публічну карту згідно з їхньою географічною системою координат, інформацією системи електронного обліку деревини та наданих даних від Закарпатської, Сумської, Полтавської, Харківської, Кіровоградської, Донецької та Житомирської ОДА.

Детальніше

Пожежа у Дослідному лісництві ДП «Степовий філіал УкрНДІЛГА» - 29.04.2020 року

Пожежа у Дослідному лісництві ДП «Степовий філіал УкрНДІЛГА»

У комплексі з вирощуванням та посадкою нового лісу проблема охорони лісів від пожеж є найбільш актуальною і відповідальність за неї накладається на працівників лісового господарства.

28.04.2020 о 17.20 в межах держлісфонду ДП «Степовий філіал УкрНДІЛГА» спостерігачем лісопожежної станції було зафіксовано дим характерний для загоряння лісової підстилки. Прибувши на місце пожежі у 18 квартал вид. 14 вогнеборці підприємства виявили два осередки займання. Темп розгортання пожежі був швидким тому для гасіння було залучено пожежні автомобілі з сусідніх лісомисливських господарств та пожежні автомобілі ДСНС.

Детальніше

Сторінка 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11